Akcjonariusze za podziałem grupy Esotiq & Henderson

Ponad 300 sklepów w czterech krajach
24/11/2016
Grupa kończy 2016 rok poprawą rentowności
25/04/2017
Ponad 300 sklepów w czterech krajach
24/11/2016
Grupa kończy 2016 rok poprawą rentowności
25/04/2017

Akcjonariusze za podziałem grupy Esotiq & Henderson

Akcjonariusze Esotiq & Henderson podczas NWZ z 17 lutego upoważnili Zarząd Spółki do dokonania podziału. Dzięki temu spółka EMG SA, do której zostaną wydzielone aktywa modowe, będzie mogła ubiegać się o o wprowadzenie akcji na NewConnect. 

 
Plan podziału grupy Esotiq & Henderson zakłada, że w dzielonej spółce, notowanej na GPW, ma pozostać m in. sieć salonów ESOTIQ z kosmetykami i bielizną w Polsce, Niemczech i na Wschodzie wraz z internetowymi sklepami marki ESOTIQ. Spółki odpowiadające za rozwój segmentu modowego (Femestage Eva Minge i Eva Minge Design) mają trafić do spółki przejmującej, czyli EMG SA, której akcje docelowo mają trafić na rynek NewConnect.
 
EMG S.A. została już zawiązana, o czym nasza spółka informowała w raporcie bieżącym z 14 lutego. – Rejestracja spółki i zgoda akcjonariuszy na podział umożliwia rozpoczęcie procedury ubiegania się o wprowadzenie EMG SA do obrotu na rynku NewConnect jeszcze przed zakończeniem procesu podziału. Z kolei podział ma na celu zwiększenie przejrzystości i efektywności zarządzania grupą. Struktury grupy zostaną uproszczone, dzięki czemu akcjonariusze i potencjalni inwestorzy będą mogli o wiele łatwiej śledzić rozwój poszczególnych segmentów. Podział daje też inwestorom wiekszą elastyczność w lokowaniu kapitału – mówi Adam Skrzypek, prezes Esotiq & Henderson.