Nasza bielizna to nie tylko materiał — to opowieść o kobiecości i sile.

Esotiq&Henderson S.A. to firma specjalizująca się w projektowaniu i sprzedaży bielizny damskiej i męskiej, mająca ponad 25 lat doświadczenia w branży bieliźniarskiej. Firma została założona w 1998 roku, kiedy powstała marka Henderson. W 2005 roku otworzyliśmy pierwszy sklep Esotiq w Polsce, w Bielsku-Białej, a w ciągu kolejnych 5 lat marka rozszerzyła swoją obecność na teren całego kraju. 

W 2011 roku, gdy marka Esotiq oddzieliła się od grupy LPP, powstał Esotiq&Henderson. Twarzą brandu została wtedy światowej klasy modelka, Joanna Krupa. 

W 2011 roku nasza firma została wpisana na rynek NewConnect w Warszawie, a w 2015 roku przeniosła się na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Obecnie punkty sprzedaży są zlokalizowane w przestrzeni miejskiej i w galeriach handlowych. Jak dotąd otworzyliśmy ponad 300 sklepów w Polsce i za granicą. Nie zwalniamy jednak tempa — nadal planujemy rozwój. Dzięki sieci ponad 300 sklepów detalicznych Esotiq oraz ponad 2500 punktów sprzedaży multibrandowej spółka nadal poszerza swoją obecność zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. 

Sukcesywnie rozwijamy też kanał sprzedaży internetowej. Tworzymy nowoczesne, przejrzyste strony internetowe: Esotiq.com oraz Henderson.com, a także aplikację mobilną Esotiq. Wszystkie platformy są doceniane przez miliony zaangażowanych użytkowniczek i użytkowników każdego dnia.

Nasza oferta obejmuje bieliznę damską i męską, odzież domową, kostiumy kąpielowe oraz akcesoria. Tworzymy produkty, które spełniają standardy nawet najbardziej wymagających klientów. Wyznaczamy standardy w zakresie rozwiązań i innowacji w projektowaniu bielizny. Chcemy widzieć miliony klientek na całym świecie, uśmiechniętych i pewnych siebie, noszących nasze produkty z dumą. 

Każdy szew, każdy detal jest starannie zaprojektowany, aby zapewnić nie tylko estetykę, lecz także najwyższą jakość i komfort. Dlatego nasze klientki wracają do nas, czując się pewnie i pięknie, wiedząc, że mogą polegać na naszej bieliźnie każdego dnia.

Jeżeli chcesz zostać naszym partnerem biznesowym, hurtownikiem lub po prostu interesują Cię wysokiej jakości produkty do prywatnego sklepu, zapraszamy do kontaktu.

KAMIENIE MILOWE

1998 – Powstanie marki HENDERSON

2005 – Otwarcie pierwszego sklepu ESOTIQ w Polsce

2015 – Przeniesienie na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

2016 – Ekspansja ESOTIQ w Polsce – 253 sklepy

2020 – 40 sklepów w Europie

2022 – Publikacja aplikacji mobilnej Esotiq, nowa odsłona serwisu esotiq.com oraz henderson.com

2023 – Globalna ekspansja, 25+ krajów, 2 800+ punktów sprzedaży

Kontakt