Tworzymy, aby wydobyć kobiece piękno. Zaczynaliśmy od bielizny i kosmetyków. Dziś, wraz z powstawaniem kolejnych marek i linii odzieżowych, budujemy dom mody. Współpracujemy z Joanną Krupą, top modelką, i Ewą Minge, najbardziej rozpoznawalną polską projektantką. Wspólnie chcemy kreować światowe trendy i sprawiać, by były coraz szerzej dostępne.

Historia firmy sięga roku 1998, kiedy wprowadzono na rynek markę bielizny męskiej HENDERSON. W 2006 roku rozpoczęto sprzedaż bielizny damskiej ESOTIQ. Spółka ESOTIQ&HENDERSON powstała w 2010 roku po wydzieleniu marki z grupy LPP. Rok później firma nawiązała współpracę z modelką Joanną Krupą, która została twarzą marki ESOTIQ. W efekcie współpracy z projektantką mody Ewą Minge w 2012 roku powstała spółka Eva Minge Design, w której ESOTIQ&HENDERSON posiada 50% udziałów.

W 2011 roku firma została notowana na rynku NewConnect w Warszawie. W 2015 roku spółkę przeniesiono na parkiet główny warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

ESOTIQ&HENDERSON prowadzi sprzedaż w kraju oraz na eksport. Posiada sieć salonów w Polsce (własnych i działających na zasadzie franczyzy), a także salony m.in. w Niemczech i na Ukrainie.

Marki należące do Spółki:

ESOTIQ to marka bielizny dla pełnych energii i seksapilu nowoczesnych kobiet.

Naszą misją jest modelowanie kobiecego ciała przy pomocy pięknej bielizny, aby kobieta mając ją na sobie zawsze czuła się jak milion dolarów! To możliwe za sprawą naszego 10-letniego doświadczenia w konstrukcji staników, które tworzymy z najlepszych materiałów zgodnie ze sztuką brafittingu, czyli profesjonalnego doboru bielizny.

W ESOTIQ kobiety znajdą seksowną bieliznę fashion, jak również bardziej klasyczne modele stworzone dla codziennego komfortu. Zniewalające projekty ESOTIQ powstają w doświadczonym zespole projektowym oraz udziale inspirujących gości m.in.: top modelki Joanny Krupy oraz domu mody EVA MINGE.

Salony ESOTIQ są enklawą kobiecości w przestrzeni miast i galerii handlowych, gdzie zawsze czeka na Ciebie piękna bielizna, specjalna oferta i darmowy brafitting.

HENDERSON to bielizna dopasowana do potrzeb i oczekiwań współczesnego mężczyzny.

Projektujemy bieliznę od 20 lat, dlatego masz gwarancję noszenia produktów najwyższej jakości. Z modą jesteśmy na bieżąco, aby mężczyzna nie musiał. Mężczyzn interesuje komfort, a nas również to, jak wygląda w swojej ulubionej bieliźnie. Wiemy, że najważniejsza jest Jego wygoda, dlatego komfort użytkowania połączyliśmy z atrakcyjnymi projektami. Tajemnica sukcesu HENDERSON jest prosta! Tworzymy to w czym jesteśmy najlepsi - bieliznę.

ESOTIQ stworzył unikalną recepturę kosmetyku o nazwie ESOTIQ FORMULA.

Receptura ESOTIQ FORMULA jest owocem badań laboratoryjnych, prowadzonych przez kosmetologów oraz 10 lat doświadczeń w konstrukcji bielizny nastawionej na modelowanie kobiecej sylwetki. Filozofia produktu nastawiona jest na efekt, dlatego wszystkie produkty ESOTIQ FORMULA charakteryzuje bardzo wysokie nasycenie składników aktywnych. Skuteczność stosowanych składników potwierdzona jest przez niezależnych ekspertów i badania kliniczne.