“Tworzymy, aby wydobyć kobiece piękno. Zaczynaliśmy od bielizny i kosmetyków. Dziś, wraz z powstawaniem kolejnych marek i linii odzieżowych, wyznaczamy standardy na rynku bieliźniarskim. Chcemy widzieć miliony klientek na całym świecie, uśmiechniętych i pewnych siebie, noszących nasze produkty z dumą.

Jesteśmy firmą specjalizującą się w projektowaniu i sprzedaży bielizny damskiej i męskiej, mającą ponad 25 lat doświadczenia w branży bieliźniarskiej. Nasza historia sięga 1998 roku, kiedy powstała marka Henderson. W 2005 roku otworzyliśmy pierwszy sklep Esotiq w Polsce, w Bielsku-Białej, a w ciągu kolejnych 5 lat marka rozszerzyła swoją obecność na teren całego kraju. 

Spółka Esotiq&Henderson powstała w 2010 roku, po wydzieleniu marki z grupy LPP. Rok później firma nawiązała współpracę z modelką Joanną Krupą, a także znaną polską projektantką Evą Minge. Od 2022 współpracuje z modelką i byłą Miss Polski Marceliną Zawadzką, która została nową twarzą marki Esotiq.

W 2011 roku firma została wpisana na rynku NewConnect w Warszawie. W 2015 roku spółkę przeniesiono na parkiet główny warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Obecnie prowadzimy działania w kraju i za granicą — sprzedaż kierujemy na rynek hurtowy, a także do monobrandowych sklepów marki Esotiq na całym świecie (sklepy korporacyjne, sklepy partnerskie i franczyzowe). Posiadamy sieć ponad 300 salonów w Polsce i w 7 zagranicznych krajach: Niemczech, Ukrainie, Łotwie, Macedonii, Serbii, Słowacji i Mołdawii.

Marki należące do Spółki:

Esotiq to marka bielizny dla niezależnych kobiet, które każdego dnia spełniają się w swoich pasjach.

Stawiamy nie tylko na estetykę i trendy, lecz także na jakość wykonania. Od ponad 25 lat konstruujemy bieliznę, która łączy piękno z komfortem i funkcjonalnością. Wierzymy, że bielizna powinna zachwycać, a jednocześnie zapewniać wygodę i doskonałe dopasowanie.

Kolekcje Esotiq to celebracja kobiecości, to sztuka brafittingu, to trendy dopasowane do różnych stylów życia. Nasze projekty tworzy doświadczony zespół projektantek. Wśród nich znajdują się m.in. modele stworzone we współpracy z Marceliną Zawadzką, ponadczasowa bielizna basic, zmysłowe propozycje na szczególne okazje czy funkcjonalne biustonosze dla mam. 

Salony ESOTIQ są enklawą kobiecości w przestrzeni miejskiej i galeriach handlowych. Na nasze klientki czekają wyjątkowe produkty, atrakcyjne promocje i darmowa usługa brafittingu.

HENDERSON to bielizna dopasowana do potrzeb i oczekiwań współczesnego mężczyzny.

Projektujemy męską i damską bieliznę od 25 lat. Koncentrujemy się na tworzeniu produktów najwyższej jakości. Wykorzystujemy tkaniny i dzianiny stworzone z naturalnych materiałów, m.in. bawełny i włókien bambusowych, które łączymy z domieszką materiałów syntetycznych. Otrzymujemy w ten sposób lekkie, a jednocześnie bardziej wytrzymałe i elastyczne materiały.   

Łączymy komfort z atrakcyjnymi, modnymi projektami, tworząc bestsellerowe modele. W ofercie znajdują się również piżamy i wygodna odzież domowa dla niej i dla niego. Klienci często wybierają również slipy i bokserki sprzedawane w wielopakach.

BLOOVII

Więcej informacji już wkrótce!