Esotiq&Henderson otwiera salony w Niemczech

Rusza Femestage – nowa marka Esotiq i Ewy Minge
07/04/2015
Rusza Femestage – nowa marka Esotiq i Ewy Minge
07/04/2015

Esotiq&Henderson otwiera salony w Niemczech

Pierwsze salony ESOTIQ w Niemczech już otwarte. Nasza bielizna jest już dostępna w dwóch galeriach w Stuttgarcie. To początek budowy sieci na rynku niemieckim.

Ekspansja ESOTIQ&Henderson na Zachód to jeden z elementów planu zwiększenia rozpoznawalności marki na arenie międzynarodowej. W Stuttgarcie powstały dwa salony własne marki ESOTIQ zlokalizowane w nowych centrach handlowych. Pierwszy z nich mieści się w Centrum Handlowym Gerber, w samym centrum Stuttgartu. Drugi powstał w Galerii Handlowej Milaneo. Oba zostały otwarte na przełomie września i października tego roku.

– Niemcy to bardzo dojrzały rynek, kilkukrotnie większy od polskiego, największy w Europie i jeden z czołowych na świecie. Statystyczny Niemiec wydaje na ubrania kilkukrotnie więcej niż statystyczny Polak. Dla polskich firm to bardzo atrakcyjne miejsce ekspansji. ESOTIQ stawia na rozwój i stale poszukuje nowych możliwości rozwoju. Chcemy, by nasza marka była obecna nie tylko w garderobie polskiej klientki, ale również tej poza granicami naszego kraju. Nasza strategia zakłada otwieranie nowych punktów w dobrych lokalizacjach największych miast Niemiec i Europy Zachodniej – mówi Adam Skrzypek, prezes Zarządu E&H.

ESOTIQ&Henderson, firma notowana na GPW NewConnect w Warszawie od 2011 r., jest jedną z najnardziej dynamicznie rozwijających się spółek na rynku bieliźniarskim. ESOTIQ to lider w produkcji i sprzedaży ekskluzywnej bielizny damskiej w Polsce. Obecnie sieć ESOTIQ liczy ponad 200 salonów na terenie kraju. Unikalne projekty ESOTIQ powstają między innymi przy współpracy z top modelką Joanną Krupą oraz domem mody EVA MINGE.