Wyniki coraz lepsze. Tworzymy grupę odzieżową.

Rekordowe wyniki po IV kwartale 2014 r.
17/02/2015
Inwestujemy w sieć, sprzedaż rośnie
18/05/2015
Rekordowe wyniki po IV kwartale 2014 r.
17/02/2015
Inwestujemy w sieć, sprzedaż rośnie
18/05/2015

Wyniki coraz lepsze. Tworzymy grupę odzieżową.

Skonsolidowane przychody grupy Esotiq & Henderson wzrosły w 2014 r. o 17 proc., do 109,62 mln zł, a zysk netto o prawie 52 proc., do 4,41 mln zł. To efekt strategii wprowadzania nowych produktów i zwiększania sieci sprzedaży. Esotiq & Henderson tworzy grupę odzieżową. Kolejny krok to m.in. wprowadzenie nowej marki sieciowej Femestage Eva Minge.

Skonsolidowany zysk brutto ze sprzedaży wzrósł o 17 proc. i wyniósł 63,1 mln zł, a zysk z działalności operacyjnej o 46 proc. do 6,9 mln zł. Zysk netto grupy za 2014 r. wyniósł 4,4 mln zł, wobec 2,9 mln zł w roku 2013, co oznacza wzrost o prawie 52 proc. Zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej w przeliczeniu na jedną akcję sięgnął 2,72 zł.

Sprzedaż i sieć rosną

Zarząd spółki w raporcie rocznym podkreśla znaczący wzrost sprzedaży w ubiegłym roku, rozwój sieci i wprowadzanie nowych produktów. Powierzchnia salonów zwiększyła się o 9,67 proc. Sprzedaż w przeliczeniu na metr kwadratowy wzrosła o 15,3 proc., a marża w przeliczeniu na mkw o 14,54 proc.

– Esotiq & Henderson jest na jak najlepszej drodze, by stać się odzieżową grupą multibrandową. W ubiegłym roku, wraz z uznaną na świecie projektantką Ewą Minge, pracowaliśmy nad stworzeniem sieciowej marki odzieżowej Femestage Eva Minge. Do salonów Esotiq wprowadziliśmy nowe linie kosmetyków i linię bielizny „Sexy You”. Inwestowaliśmy też w rozwój głównego modowego biznesu Ewy Minge poprzez spółkę Eva Minge Design – mówi Adam Skrzypek, prezes Esotiq & Henderson.

– W zakresie polityki marketingowej utrzymaliśmy kierunek oparty na współpracy z osobami powszechnie znanymi i uznanymi w świecie mody. Oparliśmy się głównie na akcjach sprzedażowych oraz programach lojalnościowych, co ma przełożyć się na dalszy wzrost sprzedaży. W tym roku planujemy wzrost sieci sprzedaży o 20 proc. – dodaje Adam Skrzypek.

Równolegle z rozwojem sieci w kraju Esotiq wkracza na nowe rynki zbytu. W 2014 roku na terenie Niemiec utworzyła spółkę Esotiq Germany GMBH, w której posiada 100% udziałów. W ubiegłym roku ruszyły dwa salony własne Esotiq w Galeriach w Stuttgarcie, trzeci powstał w I kwartale tego roku w Kaiserslautern. W tym samym czasie powstał niemiecki salon sprzedaży internetowej. Adam Skrzypek dodaje w liście do akcjonariuszy, że rozwój w Niemczech w tym roku będzie kontynuowany. Kolekcja Femestage już w sprzedaży

W ubiegłym roku Esotiq & Henderson wraz Ewą Minge pracował nad stworzeniem nowej, sieciowej marki odzieżowej Femestage Eva Minge.

10 kwietnia tego roku ruszył pierwszy salon sprzedaży w Gdańsku, a równolegle sklep internetowy.

– Kolekcja Femestage została przyjęta bardzo ciepło podczas premierowego pokazu 17 kwietnia na Fashion Week w Łodzi. Nie tylko w środowisku, ale i w modowych mediach. Cel to otwarcie 25 salonów sprzedaży w galeriach handlowych w większych miastach. Nasz nowy projekt oparty jest salonach o powierzchni 150 mkw. Dziś w Polsce działają już trzy – w Gdańsku, Olsztynie i w Kielcach. Kolejne ruszą w maju – dodaje prezes Esotiq & Henderson.