Limitowana kolekcja BLACK BUTTERFLIES ARMY EVY MINGE dla FEMESTAGE

Kolekcje Ewy Minge na XIV Fashion Week Poland
26/04/2016
FEMESTAGE: kolekcja z Fashion Week Poland 2016 już w sprzedaży
10/08/2016
Kolekcje Ewy Minge na XIV Fashion Week Poland
26/04/2016
FEMESTAGE: kolekcja z Fashion Week Poland 2016 już w sprzedaży
10/08/2016

Limitowana kolekcja BLACK BUTTERFLIES ARMY EVY MINGE dla FEMESTAGE

FEMESTAGE prezentuje limitowaną kolekcję BLACK BUTTERFLIES ARMY, którą projektantka Eva Minge kieruje do silnych, aktywnych kobiet. Nowa linia bezpośrednio nawiązuje do stylu militarnego a jej stanowczy charakter dodatkowo podkreśla surowa, ascetyczna sesja zdjęciowa. Inspiracją projektantki były kobiety walczące o marzenia, pomimo ciężkiej choroby onkologicznej,  które spotkała na swojej drodze, jako fundatorka i pomysłodawczyni fundacji Black Butterflies. Celem Evy było stworzenie linii ubrań, w których kobiety będą mogły poczuć się komfortowo a jednocześnie będą miały świadomość, że wspierają marzenia podopiecznych Domu Życie.

Jak mówi Eva Minge – Moda ma bardzo szeroki zasięg. Jej język jest często wykorzystywany do komunikacji poza światem fashion. Kupując tę kolekcję wspierasz marzenia tych, których los przyprowadził do naszego Domu Życie, by walczyli z ciężką chorobą. Domu, który moja fundacja tworzy z międzynarodowymi sukcesami i doświadczeniem w pokonywaniu barier życia codziennego, w tym także choroby nowotworowej.

Linia specjalna BLACK BUTTERFLIES ARMY to kilkanaście modeli utrzymanych w czerni, bieli 

i wojskowej zieleni. Kroje kombinezonu, płaszcza i kurtki bezpośrednio nawiązują do wojskowego munduru a militarny charakter podkreślają pagony i szerokie, boczne kieszenie. W kolekcji znajdziemy także długą spódnicę, koszule, sukienkę, spodnie i bluzę. Specjalnemu projektowi Evy Minge BLACK BUTTERFLIES ARMY towarzyszy  bardzo odważna, oryginalna sesja zdjęciowa z udziałem charakterystycznej modelki  Sandry Kraszewskiej.

Specjalna linia ARMY BLACK BUTTERFLIES pojawi się w przedsprzedaży w e-sklepie: femestage.com w czerwcu a w salonach stacjonarnych FEMESTAGE i EVA MINGE kolekcja dostępna będzie od września. Część zysku ze sprzedaży kolekcji limitowanej trafi na konto fundacji Black Butterflies.