Media o kolekcji haute couture Ewy Minge

Parkiet o planach Esotiq & Henderson
29/06/2015
„Black Butterflies” Ewy Minge żyją własnym życiem
03/09/2015
Parkiet o planach Esotiq & Henderson
29/06/2015
„Black Butterflies” Ewy Minge żyją własnym życiem
03/09/2015

Media o kolekcji haute couture Ewy Minge

Le Figaro

„Gdyby Afrodyta i Mick Jagger mieli dziecko byłaby to polska projektantka Ewa Minge. Jej paryska kolekcja haute couture była częściowo aksamitna, częściowo grecka, częściowo rockandrollowa” – napisał na swojej stronie magazyn Schön! po pokazie Ewy Minge na Paris Haute Couture Fashion Week.

Trudno się z magazynem Schön! nie zgodzić. Ewa Minge była dumna z tej recenzji. „Uwielbiam to porównanie. Moja mama faktycznie była Afrodytą” – napisała projektantka na swoim profilu na FB.

To tylko jedna z licznych, świetnych recenzji mediów po paryskim pokazie z 5 lipca. Pisały o nim m.in. MADAME LE FIGARO, L’EXPRESS, JOURNAL DES FEMMES i MARIE CLAIRE oraz polskie media. „Chociaż, jak podkreśla sama Minge, jest przede wszystkim bizneswomen, a dopiero później artystką, jej pokaz w hotelu Shangri-La zaskoczył malarskim charakterem. Malarskie były printy przypominające akwarelowe kwiaty, a także tiulowe suknie w kontrastowym duecie black’n’white” – napisał portal Elle.pl.

Lula.pl: „Ewa Minge dobrze wie, jak stworzyć niezapomniane show. Swoją nową kolekcję haute couture zaprezentowała w Paryżu tuż przed pokazami Atelier Versace i  Ulyany Sergeenko. Relacja z „Black Butterflies” błyskawicznie ukazała się na zagranicznych serwisach, mi. in. stronach Madame Figaro i Marie Claire. Widownia pokazu była wypełniona gośćmi z różnych krajów, a podest dla fotografów pękał w szwach (obecni byli m. in. reporterzy najważniejszej światowej agencji Getty). W sali bankietowej hotelu Shangri-La, położonego między Palais de Tokyo a ogrodem Trocadero, dominował francuski, rosyjski i angielski. Wszędzie poza backstagem, bo projektantce bardzo zależało, żeby na wybiegu wystąpiły głównie Polki”.

Il Express

Linki do najważniejszych dotychczasowych internetowych zagranicznych publikacji:

MADAME LE FIGARO http://madame.lefigaro.fr/defiles/eva-minge/automne-hiver-2015-2016/haute-couture-0/97319

L’EXPRESS http://www.lexpress.fr/styles/diapo-photo/defile/photos-du-defile-eva-minge-haute-couture-automne-hiver-2015-2016_1696799.html

JOURNAL DES FEMMES http://www.journaldesfemmes.com/defiles/haute-couture/automne-hiver-2015-2016/paris/1335948-eva-minge/

MARIE CLAIRE http://www.marieclaire.fr/,defile-eva-minge-haute-couture-automne-hiver-2015-2016,738875.asp

FASHIONMAG http://fr.fashionmag.com/galeries/photos/Eva-Minge,22154.html

PURETREND http://www.puretrend.com/defile/eva-minge_a120392/1