E&H miał po III kw. 6,3 mln zł zysku operacyjnego

Esotiq zarobił w II kwartale 3,7 mln zł
12/09/2018
Rekordowa sprzedaż Grupy Esotiq & Henderson
26/04/2024
Esotiq zarobił w II kwartale 3,7 mln zł
12/09/2018
Rekordowa sprzedaż Grupy Esotiq & Henderson
26/04/2024

E&H miał po III kw. 6,3 mln zł zysku operacyjnego

Giełdowy producent wysokiej jakości bielizny damskiej skupia się na poprawie rentowności poprzez optymalizację kosztów produkcji. Jednocześnie poszerza sieć salonów w kraju i za granicą. Spółka stale zwiększa też przychody e-commerce.

Skonsolidowane przychody Esotiq&Henderson od stycznia do września 2018 r. wyniosły 113,7 mln zł, a zysk netto 5,3 mln zł. Wynik operacyjny Grupy wzrósł do poziomu 6,3 mln zł.

W samym trzecim kwartale Grupa wypracowała przychody na poziomie 41,0, EBIT 2,3 mln zł oraz zysk netto 1,6 mln zł. Przychody jednostki dominującej w trzecim kwartale 2018 roku wyniosły 40,7 mln zł, EBIT 2,9 mln zł, a zysk netto 1,9 mln zł.

Największą część w strukturze sprzedaży Grupy stanowią przychody z rynku krajowego oraz niemieckiego, gdzie w czwartym kwartale rozpoczęła się sprzedaż w ramach platformy Modehouse.de.

Skupiamy się wyłącznie na najbardziej rentowych produktach. Stale obniżamy m.in. koszty produkcji. Cały czas pracujemy nad polepszaniem jakości istniejącej sieci salonów, ale także szukamy coraz lepszych lokalizacji pod nowe lokale. W tym roku otworzyliśmy 12 salonów w Polsce i za granicą. W IV kwartale planujemy otwarcie kolejnych trzech. Jeżeli jednak chodzi o eksport to głównym kierunkiem pozostają Niemcy, gdzie utrzymujemy wysoką marżę, rozwijamy sieć sklepów i szukamy nowych możliwości dotarcia do klientów. W ostatnim kwartale rozpoczęliśmy sprzedaż w ramach platformy Modehouse.de, która zrzesza najpopularniejsze marki w Niemczech – mówi Adam Skrzypek, prezes Esotiq&Henderson.

Dodaje, że kanał e-commerce pełni coraz istotniejszą rolę w rozwoju grupy. Poza współpracą z Modehouse.de, Esotiq sprzedaje swoje produkty poprzez inne platformy polskie i zagraniczne. Posiada także własną w 12 wersjach językowych. Zarząd spodziewa się, że udział sprzedaży internetowej w przychodach spółki będzie systematycznie wzrastać.

Poprzez Internet Esotiq&Henderson prowadzi sprzedaż w 29 krajach. Natomiast sieć salonów obecna jest w Polsce, Niemczech, Mołdawii, na Białorusi i Ukrainie. W listopadzie Spółka otworzyła pierwszy salon w Rosji.

Zaletą rynku wschodniego jest niskie nasycenie rynkowe, przez co sprzedaż jest tam często znacznie wyższa niż w Polsce. Dlatego podjęliśmy decyzję o wejściu z naszymi produktami do Rosji, która ma naszym zdaniem niemal nieograniczony potencjał. Przy wsparciu partnera biznesowego z Moskwy, w listopadzie powstał już pierwszy salon w Nowosybirsku, a niebawem otworzymy kolejne w innych miastach. Liczymy, że ten krok przyczyni się do skokowego wzrostu przychodów w najbliższych latach – komentuje prezes.