Ewa Minge w Łodzi, czyli Femestage w centrum uwagi

Stary Browar w Poznaniu już z Esotiq
29/05/2015
Ewa Minge w Paryżu
01/07/2015
Stary Browar w Poznaniu już z Esotiq
29/05/2015
Ewa Minge w Paryżu
01/07/2015

Ewa Minge w Łodzi, czyli Femestage w centrum uwagi

Pokaz nowej marki Femestage Eva Minge zgromadził największą widownię podczas drugiego dnia Fashion Week Poland 2015 w Łodzi. Sieciowa linia, która powstała we współpracy uznanej projektantki z firmą Esotiq & Hederson, została przyjęta bardzo ciepło, zarówno w mediach jak i środowisku.

W piątkowy wieczór 17 kwietnia hale produkcji filmowej Wytwórnia oraz TOYA Studios, miejsca nawiązującego do filmowych tradycji Łodzi, wypełniały się z godziny na godzinę. Wszyscy zastanawiali się, jak Ewa Minge, znana z odważnych kreacji, sprawdzi się w roli dyrektora kreatywnego sieciowej marki, zarządzając zespołem młodych projektantów, i jaki będzie efekt tej pracy. Owacja widowni i kolejka dziennikarzy czekających na projektantkę po pokazie były najlepszą recenzją nowego projektu, który został przygotowany przez zespół ludzi z grupy Esotiq & Hederson.

Femestage Eva Minge to niecodzienna propozycja modowa dla kobiet, które cenią prostotę, ciekawą formę oraz jakość, a zarazem lubią podkreślać swoją kobiecość. W Łodzi projektantka zaprezentowała sylwetki specjalnie przygotowane na tę okazję we współpracy ze znaną stylistką Martą Kalinowską. Kolekcja pokazowa to modowa wariacja na temat radości życia, energii i soczystych kolorów. Wiele w niej odniesień do stylu Miami i lat 70-tych. Poza wielobarwnymi printami zaprojektowanymi specjalnie dla nowej marki, atrakcją pokazu były modele z metalicznej kolorowej skóry, plisowanego jedwabiu, koronki i dżinsu. Zdjęcia z Łodzi zobaczycie w naszej galerii.

Na pokazie nie zabrakło ciekawych gości. Propozycje Ewy Minge oglądali m.in. Agnieszka Sienkiewicz, Marta Sędzicka, Magdalena Różczka, Lidia Popiel, Agnieszka Jastrzębska i Maciej Sieradzky. W piątkowy wieczór 17 kwietnia mieliśmy też okazję, by zobaczyć kolekcje młodych designerów jak Łukasz Jemioł, czy Jakub Bartnik.