Ewa Minge w Paryżu

Ewa Minge w Łodzi, czyli Femestage w centrum uwagi
01/06/2015
Jesień-zima 2015/16 w salonach FEMESTAGE Eva Minge
03/09/2015
Ewa Minge w Łodzi, czyli Femestage w centrum uwagi
01/06/2015
Jesień-zima 2015/16 w salonach FEMESTAGE Eva Minge
03/09/2015

Ewa Minge w Paryżu

5 lipca w Shagri-La Hotel w Paryżu projektantka Eva Minge zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję haute couture. Tym razem znana polska projektantka, związana z grupą Esotiq & Henderson, zaskoczy kolekcją „Black Butterfies” inspirowaną baśniowym światem nocy.

Ewa Minge zabierze nas w podróż do swojego świata. Kobiecego i delikatnego, ale o ciemnym, wyrazistym charakterze. Silne i niezależne kreacje, które łączy kobiecy charakter i styl, idealnie pasują do wybiegu haute couture.

– Kolekcja Black Butterfies jest bardzo malarska, niezwykle kobieca i eteryczna. Jest w niej dużo przezroczystości, ale w idealnych proporcjach. Spokojnie, nie będziemy epatować nagością – zapowiada Ewa Minge. Dodaje, że przy tworzeniu kolekcji na Paryż inspirowała się wyłącznie własną wyobraźnią.

Bajkowy motyw stale towarzyszy projektantce. „Życie to bajka” to tytuł biograficznej książki projektantki, która premierę miała w maju. Tylko, że w Paryżu będzie chodzić raczej o baśń w rodzaju „Kwiatu paproci”. Detale nowej kolekcji są świetnie zaakcentowane, a konstrukcje – fascynujące. Styl Ewy Minge to  wspaniały smak i elegancja. Nikt, jak ona, nie potrafi tak połączyć subtelności, profesjonalizmu, precyzji cięć i stylów ze skromnością. 

– Kolekcje couture to rodzaj poematu. Każdy może je zinterpretować po swojemu. Mają budzić emocje, poruszać naszą wyobraźnię i przenosić w inny, baśniowy świat. Paryska kolekcja to noc w ogrodzie mojej wyobraźni. Zasypanym czarnymi motylami i czarodziejskimi kwiatami. Pełna życia, malarskich cieni, godów motyli. To ta jedyna, najważniejsza noc w ich życiu – dodaje Ewa Minge.

Wysokiej jakości materiały i artystyczne oraz połączenie kremu i czerni ze złotymi akcentami – to najważniejsze trendy prezentowane w kolekcji Czarne Motyle. Modelki zaprezentują ulotne piękno z odrobiną ostentacji. Wzory podsycą wyobraźnię i zmienią wizję przyszłości mody. 

To będzie haute couture w najlepszym wydaniu.