Kolekcje Ewy Minge na XIV Fashion Week Poland

Rusza Femestage – nowa marka Esotiq i Ewy Minge
07/04/2015
Sześć salonów Femestage na urodziny
22/05/2015
Rusza Femestage – nowa marka Esotiq i Ewy Minge
07/04/2015
Sześć salonów Femestage na urodziny
22/05/2015

Kolekcje Ewy Minge na XIV Fashion Week Poland

Ewa Minge, związana z grupą Esotiq & Henderson, była gwiazdą polskiego XIV Fashion Week Poland, który odbył się w kwietniu w Łodzi. Najbardziej znana polska projektantka na świecie zaprezentowała dwie kolekcje – Eva Minge i Femestage Eva Minge. Obie zostały świetnie przyjęte na najbardziej znanym polskim tygodniu mody.

W kolekcji Eva Minge na sezon wiosna/lato 2017 dominują kolorowe, zwiewne i bardzo kobiece suknie. Kolekcja jest bardzo energetyczna, wyrazista, mocno narysowana, ale nie zabrakło w niej romantyzmu. Propozycja Femestage na sezon jesień-zima 2016/2017 ujmuje prostotą i elegancją, ale jednocześnie pozwala na stylizacyjne triki i przełamuje konwencję modowego luksusu.

Marka Femestage Eva Minge w Łodzi obchodziła swoje pierwsze urodziny. Założenia się nie zmieniły. Femestage to elegancki street fashion. Propozycje łączą w sobie wygodę i niezobowiązujący szyk. Nowością są oversizowe kroje i naturalne tkaniny. Mocne, geometryczne wzory przeplatają się z lekkimi i delikatnymi printami oraz akcentami zwierzęcymi – wzorami piór czy centek pantery.

Proste linie, dopracowane krawieckie kroje i zdecydowana kolorystyka sprawiają, że poszczególne elementy kolekcji można łatwo ze sobą łączyć. Królują szarości, strażacka czerwień, neonowa żółć i złamana biel. Pudełkowe płaszcze, maxi koszule w roli sukienek, grubo tkane, trapezowe swetry i spodnie dzwony z wysokim stanem to propozycje marki na najbliższy jesienno-zimowy sezon. Ubrania zaprojektowano tak, aby można je było zmieniać za pomocą podwijania, ściągania paskiem czy rozpinania guzików i suwaków. 

Kolekcję Femestage Eva Minge jesień-zima 2016/2017 uzupełniły dodatki projektu Pawła Tumiłowicza. Lateksowe pończochy, skarpety, golfy przełamały konwenanse i dopełniły stylizacyjnie sylwetki podkreślając nowoczesny charakter prezentowanej kolekcji. Pokaz uświetnił występ BOVSKIEJ z utworami „Kaktus” i „Hula hop” promującymi jej debiutancką płytę. Modelki idące w takt piosenki, śpiewanej na żywo przez charyzmatyczną wokalistkę podkreśliły alternatywny i nieoczywisty wymiar prezentowanych looków, stworzonych na tę okazję przez Martę Kalinowską.

Pokazy Evy Minge i Femestage Eva Minge były głównym wydarzeniem gali otwarcia i drugiego dnia XIV Fashion Week Poland. Ewa Minge podczas została także nagrodzona imprezy statuetką Złotego Flaminga, przyznawaną wybitnie utalentowanym polskim twórcom mody. Gratulujemy.