Rusza Femestage – nowa marka Esotiq i Ewy Minge

Kolekcje Ewy Minge na XIV Fashion Week Poland
06/05/2015
Kolekcje Ewy Minge na XIV Fashion Week Poland
06/05/2015

Rusza Femestage – nowa marka Esotiq i Ewy Minge

Ewa Minge, najbardziej znana polska projektanta, zaprezentowała swój najnowszy projekt odzieżowy – Femestage Eva Minge. Do końca tego ma powstać sieć sklepów w całej Polsce, które zostaną otwarte we współpracy z Esotiq & Henderson.

Femestage Eva Minge to propozycja modowa dla kobiet, która wywodzi się z Domu Mody Eva Minge, znanej i cenionej na całym świecie projektantki. Kolekcje tworzone przez artystkę zyskały uznanie na całym świecie i są prezentowane w światowych stolicach mody – Paryżu, Mediolanie, Nowym Jorku, Rzymie, czy Moskwie, obok najsłynniejszych domów mody, jak Chanel, Dior czy Giorgio Armani.

Projektantka objęła stanowisko dyrektor kreatywnej w nowo powstałej marce. Femestage łączy modę haute couture z funkcjonalnością i wygodą ready-to-wear, jakiej wymagają aktywne kobiety od swojej codziennej garderoby. – To dla mnie duża przyjemność tworzyć kolekcję zaprojektowaną dla młodych kobiet, które chcą być zgodne z trendami i lubią bawić się modą, a jednocześnie poszukują elegancji w codziennym wydaniu – podkreśla Eva Minge.

Kolekcja Femestage łączy ponadczasową klasykę z nowoczesną wrażliwością. To marka dla kobiet, które stawiają na prostotę, ciekawą formę oraz jakość, a zarazem lubią podkreślać swoją kobiecość.

Kolekcja została podzielona na trzy linie – Office, Daily i Party. Każda z nich ma łączyć wysokiej jakości tkaniny ze starannym wykończeniem i dbałością o detale. Premiera marki Femestage odbędzie się podczas Fashion Week Poland w Łodzi 17 kwietnia 2015 r. W pokazie zostaną zaprezentowane sylwetki specjalnie przygotowane na tę okazję we współpracy ze znaną stylistką Martą Kalinowską. Kolekcja pokazowa to modowa wariacja na temat radości życia, energii i soczystych kolorów. Wiele w niej odniesień do stylu Miami oraz Boho.

Do końca roku marka Femestaege planuje otworzyć 25 sklepów stacjonarnych w największych galeriach handlowych, aby jej kolekcje były dostępne dla miłośniczek mody w każdym większym mieście. Otwarcie pierwszego salonu nastąpi 10 kwietnia 2015 r. w Galerii Handlowej Alfa Centrum w Gdańsku. Sklep online już działa. Zapraszamy na stronę www.femestage.com.